J11 på Quart cup i Kristiansand

Postet av Hof IL den 27. Apr 2026

J11 har denne helgen vært i Kristiansand på Quart cup. De har spilt totalt 4 kamper og tilbrakt tid i dyreparken. Jentene var strålende fornøyd med helgen og har kost seg masse sammen både på banen og med aktivitetene utenfor banen. 


Her på plass i klasserommet: 


Klare for første kamp: 


God stemning i dyreparken: 




Middag: 


Kampklar gjeng: 


Litt lunsj mellom kampene: 






Fornøyde jenter etter fire spilte kamper med fortjente medaljer: 





Årsmøte og utdeling av Grete og Johan Lysaker's innsatspokal

Postet av Hof IL den 11. Apr 2026

Onsdag 18. mars 2025 avholdte Hof idrettslag årsmøte med ca 40 medlemmer til stede. Årsmøte ble avholdt på det nye klubbhuset. 

Det ble ingen endringer i hovedstyret da alle som var på valg sa ja til gjenvalg. Hovedstyret i Hof il består i 2025 av: Leder Tom Arne Akerholt, Nestleder Linn Sveen-Larsson, Kasserer Øyvind Svendsen, Sekretær Espen Elvekrok, Styremedlem Petter Korslund og Maskinsjef Harald Weseth. I tillegg er alle gruppeledere medlem av hovedstyret. Det ble valgt følgende nye gruppeledere:

  • Fotball: Vetle Weseth

Alle årsmøtedokumenter finner du her.

Grete og Johan Lysakers innsatspokal som har blitt delt ut siden 1984, ble for 2025 tildelt Håkon Fleischer. Håkon har utmerket seg med gode resultater på langrennsarenaen i flere år.

Håkon med pokalenØvrige utmerkelser ble også utdelt:

  • Eira Weseth for 40 år
  • Ivar Gurrik for 25 år
  • Kim Brede Lie, Sondre Akerholt, Tore Gurrik og Hans Petter Fleischer for 15 år
  • Åsne Daae Solberg og Mona Thrane Akerholt for 10 år




Årsmøte onsdag 18. mars 18:30

Postet av Hof IL den 16. Feb 2026

Felles årsmøte for hovedstyret og gruppene i Hof IL avholdes på klubbhuset
onsdag 18. mars kl 18:30.

Forslag som skal behandles på årsmøtet må være sendt til styret senest 2 uker før årsmøtet.
Sendes på epost til post@hof-il.no 

Årsmøtedokumenter 2026

VELKOMMEN!




Hof IL søker sponsorer

Postet av Hof IL den 2. Des 2025

Hof Idrettslag jobber aktivt for å koordinere investeringer i anlegg og behov for sponsormidler til drift av idrettsgruppene. Hof IL har som mål å utvikle området rundt idrettsplassen, kunstgressbanen og idrettshallen i Hof. 

I 2025 åpnet det nye klubbhuset. Det brukes flittig til kiosk på fotballkamper, skikarusell, idrettens dag, etc. Klubbhuset har blitt et samlingspunkt på området ved kunstgressbanen, grusbanen, hoppbakken og skiløypene.

Hof IL har startet arbeidet med å planlegge en aktivitetspark i tilknytning til det nye klubbhuset. Aktivitetsparken blir liggende på området hvor det nå er grusbane, og arbeidet med å søke diverse stiftelser om støtte er godt i gang.

Idrettslaget ønsker å legge til rette for flere aktiviteter som primært barn og unge kan ha glede av. Hof IL jobber videre for at området rundt det nye klubbhuset kan brukes av mennesker i alle aldre, både innen organisert og uorganisert idrett, samt skolen.

Bildet er kun en arbeidsskisse av hvordan deler av aktivitetsparken kan komme til å se ut.

Hof IL søker primært etter sponsorer med årlig forpliktelse over en 3års periode, men vi søker også aktivt etter sponsorer som ønsker å gå inn med en engangssum.

Ved interresse kan man kontakte okonomikomiteen@hof-il.no på mail.




Utsalg av supporterutstyr

Postet av Hof IL den 27. Nov 2025

Søndag 30. november klokka 12:00 - 15:00 er første mulighet til å kjøpe supporterutstyr fra Hof Idrettslag. Utsalget vil foregå på det nye klubbhuset. Servereing av gratis kaffe og pepperkaker.

Vi tilbyr følgende varer:

Lue: 200,-

Skjerf: 200,-

Buff: 75,-

Flagg,lite: 100,-

Flagg, stort: 200,-

Caps: 25,-

Vi tar både kort- og vippsbetaling.